برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
خطا!! لطفا دوباره تلاش نمایید.
Loading...
در حال حاضر این پروژه شروع نشده است. اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در زمان شروع پیش فروش پروژه برای ارائه مشاوره و یا هماهنگی بازدید از پروژه در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

آشپزخانه های کوچک متراژ

آشپزخانه های کوچک متراژ ولی لوکس این روزها که متراژ خانه ها کوچک و کوچک تر می شود  جزو آرزوهایی دست نیافتنی می باشد. ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم چگونه آشپزخانه ای مناسب در خانه های کوچک متراژ داشته باشید.اگر میخواهید اقدام به خرید آپارتمان های کوچک متراژ داشته باشیدشاید بپرسید بهترین چیدمان برای یک آشپزخانه کوچک چیست؟ آشپزخانه هایی راهرو شکل برای خانه های کوچک طراحی می شود .در این فضا سینک ضرفشویی،اجاق گاز معمولا در کنار هم قرار میگیرد ، در بعضی از این آپارتمان های کوچک آشپزخانه ها  به شکل U ساخته می شود.

آشپزخانه کوچک متراژ

چگونه آشپزخانه کوچک ولی لوکس داشته باشیم.

·      روشنایی و رنگ مناسب برای آشپزخانه

رنگی که در آشپزخانه استفاده می کنید رنگ روشن باشد چون رنگ تیره آشپزخانه شما را کوچک تر نشان می دهد رنگ های زرد،سفید و سبز روشن برای آشپزخانه توصیه می شود.همچنین نوروردازی مناسب به این روند کمک بیشتری می کند.اگر آشپزخانه شما دارای نور طبیعی مناسب نیست از نوروردازی های مصنوعی استفاده کنید.با کف پوش و سرامیک به رنگ سفید یا روشن میتوانید آن را بزرگتر نشان دهید.

·      استفاده از آیینه

خیلی از افراد این حقه که آینه باعث بزرگ جلوه دادن فضا می شود را فقط در اتاق خواب یا اتاق پذیرایی پیاده می کنند و از آشپزخانه غافل می شوند در صورتی که از آیینه درآشپزخانه هم می توان استفاده کرد. یک آینه با اندازه بزرگ که یک دیوار را پوشانده است ، می تواند بسیار چشمگیر به نظر برسد ، به خصوص کنار میز کار آشپزخانه که در برابر آن مینشینید.

آشپزخانه های کوچک متراژ
 • از سطوح بازتابی را انتخاب کنید

  علاوه بر آینه ها ، سایر سطوح بازتابی نیز می توانند یک آشپزخانه را بزرگتر نشان دهند.

  مانند:

  ۱-کاشی های شیشه ای

  ۲-کف پوش های براق

  ۳-رنگ براق

  ۴-وسایل استیل ضد زنگ

  ۵-کابینت های براق

 •        استفاده از قفسه هایی بدون درب

البته این روش برای افرادی پیشنهاد می شود که وسایلی که در قفسه ها و کابینت ها دارند کم است.اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که وسایل زیادی در این فضا دارید این ایده برای آشپزخانه شما مناسب نیست.مثلا در این تصویر نمونه ای از قفسه هایی که مناسب آشپزخانه کوچک می باشد را نمایش می دهد.

آشپزخانه های کوچک متراژ

·      استفاده از سبک مینیمالیسم

استفاده از این سبک فضای کوچک آشپزخانه شما را بزرگتر نشان می دهد. . از جزئیات زینتی ، تزئینی بیش از حد خودداری کنید . مطمئن شوید که همیشه سطوح آشپزخانه شفاف و همه موارد موجود در آشپزخانه دارای یک فضای انطباق است. در یک آشپزخانه کوچک باید با هر کالایی که استفاده نمی کنید را حذف کنید.

·      کابینت های باریک را انتخاب کنید

کابینت های پایه باریک از عمق کمتری برخوردار هستند – یک ترفند مفید که فوراً فضای کمتری را فراهم می کند ، در حالی که از نظر بصری مانند یک کمد استاندارد است. شما نمی توانید وسایل بزرگ را در کابینت های باریک قرار دهید ، اما می توانید دیگ و قابلمه های خود را  درون آن قرار دهید.

·      استفاده از یخچال باریک

اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است نباید از یخچال های پهن استفاده کنید چون فضای زیادی از آشپزخانه شما را به هدر می دهد. یخچال های باریک برای یک خانواده کوچک عالی هستند. شاید لازم باشد شیوه خرید مواد غذایی خود را از فروشگاه ها تغییر دهید ، در این حالت غذا تازه تر خواهد بود. به یاد داشته باشید که بسیاری از غذاهایی که افراد در یخچال قرار می دهند در واقع می توانند در خارج از یخچال نگهداری شوند ، مانند تخم مرغ ، سبزیجات و نان.

راه های و ایده های زیادی وجود دارد که بتوان از فضای آشپزخانه های کوچک به درستی استفاده کرد.ما در این مقاله برخی از  ایده ها را برای شما شرح دادیم که به به شما کمک میکند آشپزخانه ای کوچک ولی لوکس داشته باشیم.

مقالات مرتبط: