برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
خطا!! لطفا دوباره تلاش نمایید.
Loading...
در حال حاضر این پروژه شروع نشده است. اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در زمان شروع پیش فروش پروژه برای ارائه مشاوره و یا هماهنگی بازدید از پروژه در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

رونق گرفتن اجاره خانه های کوچک متراژ در تهران

به گزارش دنیای اقتصاد، امسال هم مانند سال گذشته به علت کاهش استطاعات پرداخت اجاره توسط مستاجرین و گران بودن هزینه های اجاره و رهن خانه های بزرگ، بازار اجاره خانه های کوچک متراژ رونق گرفته است.با افزایش اجاره خانه ها در طی سال های ۹۷ و ۹۸ و عدم استطاعات مالی مستاجران، در فصل نقل و انتقالات تقاضا برای اجاره های آپارتمان های کوچک بیشتر شده است.

بر اساس شرایط به وجوود آمده، مستاجران دو گزینه پیش روی خود دارند یکی انتخاب خانه های کوچک تر از متراژ قبلی در همان محدوده ای که سکونت دارند یا خانه هایی با متراژ بالاتر در منطقه های پایین تر، این دو گزینه باعث می شود افرادی که مجبور هستند در تهران سکونت داشته باشند صاحب خانه شوند.

در مناطق ۷، ۹، ۱۰، ۱۲، ۱۴ و ۱۵  تهران بازار اجاره و رهن مسکن های کوچک متراژ در مقایسه با متراژ های بزرگ رونق بیشتری دارد.یکی از واقعیت هایی که در مورد استقبال از خانه های نقلی باید در نظر گرفت قیمت های منصفانه و قابل قبول این خانه هاست که موجب می شود مستاجران در زمان کمتری به خانه دلخواه خود دست پیدا می کنند.

بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا افزایش اجاره بها باید سقفی داشته باشد و میزان سقف پیشنهادی برای شهر تهران ۲۵ درصد اعلام شده که این امر باعث شده است که موجران که تا قبل از این به میزان کمتری رضایت داشته اند حال بر میزان سقف پیشنهاد شده اصرار دارند، البته بعضی از موجران یا میزان اجاره را ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش داده یا اصلا  هیچ افزایشی نداشته اند.

منبع:دنیای اقتصاد