برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
خطا!! لطفا دوباره تلاش نمایید.
Loading...
در حال حاضر این پروژه شروع نشده است. اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در زمان شروع پیش فروش پروژه برای ارائه مشاوره و یا هماهنگی بازدید از پروژه در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

اتاق خواب زیبا در خانه های کوچک متراژ

اتاق خواب کوچک متراژ ولی لوکس هدفی که سازندگان خانه ها و آپارتمان های کوچک به دنبال اجرایی شدن آن هستند.چیدمان در فضای بزرگتر راحتر از فضای کوچک است چون شما فضای کافی ندارید که هرچه خواستید در اتاق یا هر قسمت دیگر بگذارید.در مقالات قبلی در باره آشپزخانه های کوچک متراژ صحبت کردیم و استفاده از نکات و ترفند هایی که به شما کمک میکند که آشپزخانه ای کوچک ولی لوکس داشته باشید.در این مقاله میخواهیم درباره اتاق خواب صحبت کنیم،اتاق خواب هایی در خانه های کوچک متراژ.یکی از مهمترین بخش هر خانه اتاق خواب می باشد افراد پس از گذراندن روزی پر مشغله نیاز به استراحت دارند و به اتاق خواب خود پناه می برند پس باید محلی باشد که وقتی به درون آن پا گذاشتند احساس آرامش داشته باشند.حال که متراژ خانه ها کوچک تر می شوند چیدمان و طراحی این فضا کمی سخت تر می شود،افرادی که برای خرید آپارتمان کوچک متراژ اقدام میکندد دغدغه فضا را دارند، ما در این مقاله به شما آموزش میدهیم چگونه در فضای کوچک اتاق خواب خود چیدمان بهتری داشته باشید.

اتاق خواب کوچک متراژ

انتخاب رنگ روشن برای فضای اتاق خواب

 

برای اتاق خواب خود از رنگ های روشن  مثل آبی، سفید،صورتی،سبز استفاده کنید .رنگ روشن فضای اتاق شما ار بزرگتر نشان میدهد و رنگ تیره هم اتاق را دلگیر و هم کوچکتر از فضای اصلی نمایش می دهد.برای اینکار میتوانید از کاغذ رنگی های رنگ شاد هم استفاده کنید.

استفاده از دیوار کوب یا شلف

اتاق خواب های کوچک متراژ

 

 

شما از فضای دیوار میتوایند برای قرار دادن بعضی از وسایل ها استفاده کنید.مثلا عکس ها و کتاب ها و وسایل زینتی دیگر، این نکته را در نظر داشته باشید  وسایل جانبی از آنجا که روی  دیوار نصب می شوند ، هیچ فضای سطحی را به خود اختصاص نمی دهند.این نکته را در نظر داشته باشید برای اتاق هایی با فضای کوچک وسایلی با مقایس و اندازه کوچک استفاده کنید.استفاده از وسایل با سایز بزرگ در فضای کوچک فضای زیادی اشغال می کند.

استفاده از همه فضای اتاق

 

 

 

یکی از بزرگترین چالش های یک اتاق خواب کوچک ، پیدا کردن مکان هایی برای قرار دادن تمام وسایل مورد نیاز شما است زیرا تختخواب بیشترین جای اتاق را می گیرد.خلایقت بخرج دهید حتی یک پنجره می تواند فضای بیشتری برای فضای دکوراسیون ، نورپردازی و ملزومات دیگر در صورت عدم وجود یک میز اضافی فراهم کند.

 

استفاده از تخت های تاشو

آپارتمان های کم متراژ

 

 

یکی از کزینه های مناسب برای استفاده هرچه بهتر از فضای اتاق خواب به کارگیری تخت خواب های تاشو می باشد. تخت های تاشویی که تبدیل به مبل میشود و شما بعد از استفاده می توانید آن را به شکل یک مبل زیبا در اتاق خواب خود داشته باشید.اگر از تخت های تاشو استفاده نمیکنید و تخت خواب های معمولی استفاده می کنید بهتر است از فضای زیری آن نهایت استفاده کنید و تخت هایی استفاده کنید که کشو دارند.در این کشو می توایند وسایل زیادی جای دهید.

 

استفاده از کمد دیواری

 

 

به جای اینکه کمد لباس و وسایل جدا به اتاق خواب ببرید، از کمد دیواری استفاده کنید با این کار فضای اتاق خواب از دست نمی رود.کمد دیواری هایی که فضای آن بسیار مناسب است و شما می توانید وسایل زیادی را در آن قرار دهید.کمد دیواری هایی که برای این خانه ها طراحی می شود معمولی نیستو شما میتوانید بهترین استفاده را از آن داشته باشید.

کمد دیواری خانه کم متراژ

نورپردازی مناسب

نورپردازی اتاق خواب

 

 

نور یکی از مهمترین المان ها در  بزرگ تر جلوه دادن فضای خانه می باشد.اگر فضای اتاق شما از نور طبیعی بهرمند نمی باشد نورپردازی مصنوعی روش خوبی است.

اگر نمیخواهید در اتاق خود ز چراغ های زیادی استفاده کنید می توانید آن ها را در سقف و به شکل توکار استفاده کنید که هم سقف اتاق شما زیباتر می شود و هم خانه شما دارای نور بیشتری می شود.

 

پرده مناسب برای اتاق خواب

 

 

 

استفاده از پرده های مناسب میتواند در زیباتر جلوه دادن و بزرگتر جلوه دادن فضای اتاق خواب تاثیر  زیادی دارد.برای اینکه اتاق خواب خود را بزرگتر جلوه دهید از پرده هایی استفاده کنید گه از کنار سقف شروع می شوند این کار باعث بزرگتر جلوه دادن اتاق خواب شما می شود.

 

پرده برای اتاق خواب

استفاده از فرش و قالیچه مناسب

فرش برای خانه های کوچک متراژ

 

 

 فرش یا قالیچه بزرگ در فضای کوچک اتاق نباید استفاده کرد، چون مجبور میشوید قسمت زیادی از آن را در زیر وسایلی چون تخت و میز قرار دهید.فرش یا قالیچه بزرگ برای فضای بزرگ است تا آن را پُر تر نشان دهد.البته رنگ مناسب هم در زیبایی اتاق خواب شما تاثیر زیادی دارد.

در خرید آپارتمان کوچک متراژ یکی از دغدغه های افراد اتاق خواب می باشد،چون بیشتر افراد با نحوه دکوراسیون اتاق خواب کوچک متراژ آشنا نیستند.ما در این مقاله همه نکته هایی که باید در چیدمان و دکوراسیون خانه هایوچک متراژ  بدانید را بیان کرده ایم.

مقالات مرتبط: