برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
خطا!! لطفا دوباره تلاش نمایید.
Loading...
در حال حاضر این پروژه شروع نشده است. اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در زمان شروع پیش فروش پروژه برای ارائه مشاوره و یا هماهنگی بازدید از پروژه در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

اینترنت اشیا نه تنها دستگاه های ما را باهوش تر و متصل می کند بلکه باعث هوشمند سازی ساختمان ها نیز می شود. ساختمانهای هوشمند از حسگرهای اینترنت اشیا و اتوماسیون ساختمان برای کنترل همه چیز ، از روشنایی و مصرف انرژی گرفته تا عملکردهای کاربرمحور ، مانند راه یابی و زمانبندی اتاق کنفرانس استفاده می کنند.بسیاری از دفاتر دارای سطح هوش ساختمان هستند ، اما این پنج مثال ساختمانی هوشمند منبع الهام هر مدیر برای هر محل کار است.

5  ساختمان هوشمند در دنیا

برج پایتخت، سنگاپور

این ساختمان اداری 52 طبقه برای ساخت و طراحی همراه با بهره وری از انرژی و آب ، جایزه Green Mark Platinum را از آن خود کرد. برج پایتخت دارای تعدادی سیستم هوشمند بهره وری انرژی در داخل است ، از جمله سیستم چرخ بازیابی انرژی در واحد تهویه مطبوع خود ، که امکان بازیابی هوای خنک را برای حفظ کارایی چیلرها فراهم می کند.  سنسور های حرکتی نصب شده در لابی آسانسور و توالت باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند ، در حالی که پنجره های دو جداره شیشه ای نفوذ گرما را کاهش می دهند و مصرف انرژی را به حداقل می رسانند. برای کاهش استفاده از آب ، ساختمان از چگالش واحد انتقال هوا استفاده می کند. دستگاه ها دی اکسیدکربن و مونوکسید کربن را کنترل می کنند و  به کیفیت مطلوب هوا در سراسر ساختمان اطمینان می دهند. این ساختمان با مساحت 68000 فوت مربع همچنین دارای تعدادی امکانات رفاهی ، از جمله لابی آسمان با نمای پانوراما از افق سنگاپور ، مرکز تناسب اندام ، استخر ، مراقبت از کودکان و گزینه های غذاخوری است.

1p

مرکز شرکت Hindmarsh Shire Council، استرالیا

در طراحی دفاتر شورای Hindmarsh Shire ، شرکت معماری k20 Architecture مستقر در ملبورن خواستار بهبود بهره وری انرژی و در عین حال فضای اداری  مناسب برای کارمندان نیز بود. این ساختمان در منطقه ای قرار دارد که در معرض  حرارت شدید دما قرار دارد و معماران می خواستند از این موضوع  به نفع خود استفاده کنند. آنها مجموعه ای از اتاق های حرارتی زیرزمینی و یک سیستم تهویه را در زیر زمین ساختند تا هوای تازه را از قسمت خارجی بیرون بکشند. زمین به طور طبیعی هوا را خنک یا گرم می کند ، سپس دوباره آن را از طریق ساختمان توزیع می کند. سیستم های روشنایی LED مصرف انرژی و تعمیر و نگهداری را کاهش می دهند ، در حالی که پانل های خورشیدی پشت بام انرژی را از خورشید برداشت می کنند. ، در حالی که دیوارهای سبز عمودی کیفیت هوای داخلی را افزایش می دهند.

مرکز انرژی دوک، شارلوت، NC

این آسمان خراش 51 طبقه متعلق به ولز فارگو و  با مالکیت Duke Energy است. این ساختمان بالاترین گواهینامه سبز ، LEED Platinum را دارد. این ساختمان قادر است سالانه تقریباً از 10 میلیون گالن آب برداشت شده استفاده کند – از جمله آبهای زیرزمینی ، آب باران و میعانات تهویه مطبوع – که تقریباً 80 درصد آب  برای خنک کردن برج و 100 درصد آبیاری ساختمان را تأمین می کند. یک روف گاردن خوش منظره  وجود دارد ، که چرخه طوفان را کاهش می دهد و از گیاهان برای گرفتن گرمای بیش از حد استفاده می کند.پنل های دریافت نور روز با زاویه خورشید حرکت می کنند تا نور را در عمق داخلی منعکس کنند و نور طبیعی بیشتری تأمین کنند. نمای بیرونی ساختمان به شکلی شبیه کریستال برش طراحی شده است و شامل بیش از 45000 چراغ LED است که ساختمان را در شب روشن می کند و نمایش نور در بالای هر ساعت را نشان می دهد. 

کریستال، لندن

Crystal در لندن توسط زیمنس طراحی شده است ، یکی از پایدارترین ساختمانهای جهان است. این ساختمان 100 درصد برقی است و صفحات خورشیدی سقف حدود 20 درصد از انرژی آن را تولید می کنند. همچنین میزان مصرف انرژی خود را به طور گسترده ای کنترل می کند و در نتیجه ، میزان انتشار کربن آن حدود 70 درصد کمتر از ساختمانهای اداری قابل مقایسه در انگلیس است. در داخل آن ، دیواری از گیاهان سبز پذیرای مهمانان است. این ساختمان مقدار زیادی از آب خود را بازیافت می کند و از انرژی خورشیدی برای گرم کردن آب گرم خود استفاده می کند. یک سیستم مدیریت انرژی ساختمان کلیه سیستم های الکتریکی و مکانیکی ساختمان را کنترل می کند ، از جمله سیستم های گرمایش ، سرمایش و تهویه ، روشنایی و سیستم آب گرم خورشیدی خورشیدی.

برج خلیفه، دبی

دبی در جنبش هوشمند سازی ساختمان رهبر جهانی است. این کشور دارای نمره ساختمان هوشمند 65 از 100 از Honeywell است – نمره ای که پایداری ، ایمنی و بهره وری ساختمان را ارزیابی می کند. اما با کمک Honeywell ، اکنون یکی از هوشمندانه ترین و پایدارترین ساختمان ها است. هانیول با همکاری مدیران ساختمان برای اجرای چندین پروژه ساختمانی هوشمند در محل خیمه شب بازی خود ، که باعث بهبود کیفیت هوا ، نور و درجه حرارت برای ساکنان آن شد. مدیران تاسیسات می توانند از این اطلاعات برای بهبود نگهداری ساختمان و قابلیت اطمینان دارایی استفاده کنند. از زمان راه اندازی این سیستم در برج خلیفه ، مدیران تاسیسات 40 ساعت كل ساعات تعمیر و نگهداری را كاهش داده اند.

آینده ساختمانهای هوشمند

با فراگیر شدن بیشتر سنسورهای اینترنت اشیا و دستگاه های متصل ، می توان انتظار داشت شاهد ساختمانهای هوشمندتر و فناوری پیشرفته ساختمان باشیم. به گفته دلویت ، انتظار می رود استقرار فناوری حسگر اینترنت اشیا corporate در املاک و مستغلات شرکتها 79 درصد رشد کند و اتصال ساختمان تا سال 2025 بیش از 25 میلیارد دلار به بازار کنترل ساختمان اضافه کند. ساختمانهای هوشمند در آینده فقط شامل کنترلهای بیشتر روشنایی و دما نیستند. همچنین ممکن است شخصی سازی بیشتری برای سرنشینان داشته باشد. در آینده ، کارمندان ممکن است به محل کار خود برسند ، از ایستگاه کاری خود بازدید کنند و میز کارشان به طور خودکار با تنظیمات  شخصی تنظیم شود. آنها توسط سنسورهای اینترنت اشیا احاطه شده اند که علاوه بر راحتی محیط کار ، کارایی انرژی و تعمیر و نگهداری ساختمان را نیز بهبود می بخشند و در نهایت هزینه ها را کاهش می دهند.

مقالات مرتبط: