برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
خطا!! لطفا دوباره تلاش نمایید.
Loading...
در حال حاضر این پروژه شروع نشده است. اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در زمان شروع پیش فروش پروژه برای ارائه مشاوره و یا هماهنگی بازدید از پروژه در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

12 نکته برای دکوراسیون خانه های کوچک متراژ

دکوراسیون خانه های کوچک با نکاتی که در  این مقاله به شما آموزش میدهیم بسیار لذت بخش خواهد بود.شاید بهتر است بدانید فقط به این دلیل که خانه بزرگی ندارید، دلیل نمی شود آنگونه که دلتان میخواهد دکوراسیون آن را چیدمان کنید. دکوراسیون یک فضای کوچک، درست مثل  دکوراسیون یک فضای بزرگ، صرفاً به نبوغ طراحی و چشم پوشی از جزئیات نیاز دارد.  با خواندن این مقاله دیگر فضای کوچک خانه برای شما چالش بزرگی نیست.

چگونه میتوانیم فضای کوچک خود را زیبا تر بچینیم؟

دکوراسیون خانه های کوچک

 

 

نور و روشنایی را فراموش نکنید

یک اتاق کوچک با نور مناسب می تواند دل باز شود. علاوه بر اینکه می توانید نور طبیعی را از طریق  پنجره درون خانه بیاورید، می توانید از  نورپردازیی مصنوعی هم استفاده کنید.

 

 

 • حذف نکردن وسایل بزرگ

هیچ دلیلی وجود ندارد که هنگام دکوراسیون یک فضای کوچک، میل به داشتن مبلمان بزرگ را  کنار بگذارید، اما  باید در مورد مکان قرار دادن آنها استراتژیک رفتار کنید.به جای آنکه آن را وسط اتاق بگذارید که فضای زیادی را بگیرد بهترین مکان قرار گیری آن گوشه اتاق می باشد.

خرید آپارتمان کوچک متراژ
تالی پارک

 

 

 • به دنبال مبلمان چند منظوره و یا تاشو باشید

مبلمانی که می توانند چندین کار را انجام دهد هم باعث صرفه جویی در فضا و هم در هزینه شما خواهد شد. با استفاده از مبلمان های چند منظوره هم میتوانید از فضای موجود استفاده درست کنید و هم  دکوراسیون خاص داشته باشید. با وجود میزهای کاری ، میزهای ناهار خوری و حتی تختخوابهای کوچک و سبک  به راحتی می توان آنها را بعد از استفاده جمع کنید تا فضای بیشتری فراهم شود.خانه های کوچک متراژ  باعث شده است که طراحان به این فکر بیفتند تا وسایلی مناسب و جالب برای آن ها بسازند. 

 

 • از آینه ها استفاده کنید

آینه ها دو عملکرد مهم در دکوراسیون خانه دارند، هم باعث بازتاب روشنایی طبیعی و غیر طبیعی  هم باعث ایجاد نور اضافی و احساس فضای اضافی در اتاق ها می شوند. از یک آینه بزرگ استفاده کنید یا چند آینه کوچکتر را در کل اتاق  و با یک الگوی خاص بچینید. شما حتی می توانید یک دیوار گالری از آینه ها ایجاد کنید و از نتیجه آن مبهوت شوید.

آیینه در فضای خانه کوچک
کنار گذاشتن وسایل اضافی برای خانه های کوچک متراژ

 

 • کنار گذاشتن وسایل اضافی

یکی از مزایای بزرگ زندگی در یک فضای کوچکتر این است که شما را وادار می کند تا میزان وسایلی را که در خانه خود دارید ویرایش کنید. شاید در وسایل خودچیزهایی داشته باشید که خیلی وقت است از آن استفاده نکرده اید، یا قدیمی شده اند بهتر است آن ها را در خانه جدید کنار بگذارید و از وسایلی استفاده کنید  که  واقعا به آن نیاز دارید .

 

 

 • استفاده از پاف یا مبلمان عثمانی

یکی از وسایلی که برای خانه های کوچک متراژ توصیه می شود پاف ها می باشند که به اصطلاح به آن ها صندلی های طرح عثمانی می گویند. پاف ها کاربرد گوناگونی دارد و مهمترین کاربر آن در خانه های کوچک متراژ می باشد. از پاف ها برای فضای ذخیره و نگهداری  بعضی از وسایل، جدا کردن قسمت های مختلف خانه و صندلی کار قابل جابه جا شدن استفاده می شود.اگر خانه شما فضای کمی دارد استفاده از پاف ها را فراموش نکنید، مثلا در این تصویر برای جدا کردن قسمتی  از خانه استفاده شده است.

دکوراسیون خانه های کوچک
دکوراسیون خانه های کوچک

 

 • از فضای عمودی خانه استفاده کنید

یکی از این  مهمترین فضاهای عمودی دیوار ها می باشند، از دیوارهای خانه خود غافل نشوید. استفاده بیشتر از فضای عمودی به معنای بازی کردن با وسایل و قرار دادن  وسایلی مانند  قفسه و شلف می باشد. این کار موجب می شود فضا برای نگهداری بعضی از وسایل فراهم شود و دیگر نیازی نیست برای آن در روی کف خانه جایی در نظر بگیرید.  اگر گلدانی دارید که واقعاً عاشق آن هستید، اما نمی توانید جایی برای آن پیدا کنید یک قفسه ایمن  با فاصله دو اینچ از سقف آویزان کنید و  گلدان خود را در آنجا قرار دهید.

 

 • استفاده از گل و گیاه

با افزودن فضای سبز و گل ها به فضای کوچک خود می تواند فضای هانه خود را با طراوت نشان دهید، البته تا زمانی که شما مراقب آن ها باشید، حواستان باشد گل هایی قرار ندهید که مناسب این نوع از فضاها نیستند و زود پژمرده می شوند. اگر  پر مشغله هستید و ممکن است یادتان برود آبیاری گل ها را انجام دهید می توانید از گلدان هایی با گل های مصنوعی استفاده کنید.

دکوراسیون خانه های کوچک
 • بازی با تقارن

تقارن  در  طراحی به عنوان تعادل شناخته می شود و یکی از مهمترین اصول طراحی است که باید در هنگام پیاده سازی دکوراسیون منزل از آن پیروی کنید. پیاده سازی درست تقارن باعث ایجاد تعادل نظم و آرامش  به خانه می شود. فضای نامتوازن بدون اینکه واقعاً دلیل آن را بدانید، می تواند باعث ایجاد احساس عصبانیت شود.استفاده از تقارن چه در فضای رسمی و غیر رسمی باید رعایت شود.

 

 • استفاده از کنج و گوشه های خانه

مهمترین نکته در این نوع از فضاها استفاده از همه فضاها است،نباید هیچ فضایی بلا استفاده رها شود.یکی از این فضاها کنج یا همان گوشه های خانه است. شما ممکن است یک گوشه در یک فضای بزرگ را  خالی بگذارید اما می تواند در یک فضای کوچک برای عملکردهای اضافی مانند قرار دادن یک میز یا مانند شکل روبرو از آن  استفاده شود.

دکوراسیون خانه

 

 • استفاده از پارتیشن های ثابت و  متحرک

شما با استفاده از این پارتیشن ها می توانید فضای خانه خود را تقسیم به فضاهای متغییر کنید.این پارتیشن ها با طرح های جالب و زیبایی که دارند اگر مناسب فضا و رنگ دکوراسیون انتخاب شوند زیبایی خیره کننده ای به خانه شما می دهند. پارتیشن های ثابت هم برای قسمت هایی مورد استفاده قرار میگیرد که نمیخواهید با دیوار آن را  از فضای کل خانه جدا کنید. 

 

 

 • فرش مناسب را انتخاب کنید

فرش آیتمی است که باید اندازه مناسب آن را برای خانه خود انتخاب کنید. یک فرش کوچک باعث می شود اتاق به همان اندازه کوچک احساس شود. یک  فرش مناسب با فضای خانه  خود انتخاب کنید، با فضای کوچک اگر فرش شما بزرگ باشد  بیشتر مبلمان روی آن  قرار میگیرد.

فرش مناسب خانه کوچک

سخن پایانی

حال که تصمیم به خرید آپارتمان کم متراژ گرفتید هنگام طراحی و دکوراسیون داخلی برای یک فضای کوچک با شهود خود کار کنید . در نهايت، هدف اين است كه از هر فضايي كه در اختيار داريد ، حداكثر استفاده را از امكانات خود داشته باشيد و واقعاً آن را در بهترين حالت خود نشان دهيد.برای دانستن همه نکات دکوراسیون داخلی  خانه های کوچک شما را به خواندن مقاله های مرتبط دعوت می کنیم

مقالات مرتبط: