برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
خطا!! لطفا دوباره تلاش نمایید.
Loading...
در حال حاضر این پروژه شروع نشده است. اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در زمان شروع پیش فروش پروژه برای ارائه مشاوره و یا هماهنگی بازدید از پروژه در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

بسیاری از مردم معتقدند که “عجایب هفتگانه جهان” چیزی است که قرن ها وجود داشته است. در واقع ، تنها در سال ۲۰۰۷ بود که هفت شگفتی که امروز می دانیم در این گروه قرار گرفتند. از آن زمان ۱۲ سال گذشته است، و این سsال ایجاد می شود که آیا زمان آن نرسیده است که ورود دیگری به لیست را بپذیریم؟ بیایید در مورد برج خلیفه صحبت کنیم.

این یکی از نمادین ترین بناها نه تنها در دبی ، نه فقط خاورمیانه ، بلکه کل کره زمین است. برج خلیفه بلندترین ساختمان جهان با ارتفاع ۲۷۱۶.۵ فوت یا ۸۲۸ متر است. ۲۲ میلیون ساعت کاری طول کشید، ۵۵۰۰۰ تن فولاد و۱۱۰۰۰۰تن برای تکمیل برج فقط در مدت شش سال استفاده شد.در طول ساخت و ساز ، ۱۲۰۰۰ کارگر روزانه به ایجاد ساختمان کمک کردند. برای ایجاد نمای خارجی از ۲۶۰۰۰ پانل شیشه ای جدا شده به صورت جداگانه استفاده شد ، پروژه ای که برای تحقق آن به ۳۰۰ متخصص نیاز داشت.

به راستی پس این یک ساختمان شگفت انگیز است ، شاهدی بر توانایی های ذهن و مهندسی انسان است. کار ارائه شده توجیه کننده هر رکورد جهانی است که در اختیار دارد – که در واقع چیزی فراتر از بلندترین ساختمان است. با این حال ، آیا سزاوار این نیست که در همان لیست هفت عجایب فعلی قرار بگیرید؟

10 واقعیت جالب درباره برج خلیفه

  •   این ساختمان دارای طولانی ترین آسانسور یک نفره است که ۱۴۰ طبقه است. سرعت آسانسور برج خلیفه ۱۰ متر بر ثانیه است و آسانسورها را در سریعترین سرعت در جهان قرار می دهد. زمان آسانسور برج خلیفه برای رسیدن به عرشه رصد در طبقه ۱۲۴ تنها یک دقیقه است. یکی از حقایق کمتر شناخته شده و جالب در مورد برج خلیفه این است که نوک کره برج خلیفه از فاصله ۹۵ کیلومتری قابل مشاهده است.
  • ارتفاع برج خلیفه به طرز حیرت انگیزی ۸۲۸ متر (۲۷۱۶.۵ فوت) بلندی دارد که بر فراز دبی افزایش می یابد. قد آن سه برابر برج ایفل و تقریباً دو برابر ساختمان امپایر استیت است.
  • برج خلیفه جدا از داشتن رکورد بلندترین ساختمان در جهان ، دارای شش رکورد جهانی است. برج خلیفه همچنین بلندترین سازه مستقل ، دارای بیشترین تعداد طبقه ، دارای بالاترین طبقه قابل سکونت ، دارای بالاترین سطح مشاهده فضای باز ، دارای آسانسور با طولانی ترین فاصله و بهترین خدمات آسانسور باربری در جهان می باشد.
  • یکی از جالب ترین واقعیت های برج خلیفه در مورد وزن مواد است. برای اینکه همه چیز را در معرض دید قرار دهیم ، وزن بتن معادل ۱۰۰۰۰ فیل است. وزن کل آلومینیوم مورد استفاده در برج خلیفه معادل پنج هواپیمای A۳۸۰ است.
  •     واقعیت های جالب خلیفه برج خلیفه که می توانید واقعاً تحسین کنید پایداری و استفاده مجدد از منابع آن است. هر ساله ۱۵ میلیون گالن آب به طور پایدار جمع آوری می شود. این آب برای آبیاری برای آبیاری فضای سبز و گیاهان ، سیستم خنک کننده و تأمین آبنمای دبی استفاده می شود.
  • برای تکمیل برج خلیفه بیش از ۱۱۰ هزار تن بتن ، ۵۵۰۰۰ تن میلگرد فولادی و ۲۲ میلیون ساعت کار طول کشید.
  • هنگام صحبت در مورد حقایق جالب درباره برج خلیفه ، نمی توانید چگونگی اندازه گیری مواد و ساعت کار را کنار بگذارید. برای تکمیل برج خلیفه بیش از ۱۱۰هزار تن بتن ، ۵۵۰۰۰ تن میلگرد فولادی و ۲۲ میلیون ساعت کار طول کشید.
  •     دقیقاً چه مدت طول کشید تا برج خلیفه ساخته شود؟ حفاری در ژانویه ۲۰۰۴ آغاز شد. شش سال بعد ، برج خلیفه در ژانویه ۲۰۱۰ افتتاح شد.
  • یکی دیگر از حقایق جالب برج خلیفه این است که این گل شبیه گل Hymenocallis طراحی شده است. هسته مرکزی در بالا ظاهر می شود و با یک گلدسته مجسمه سازی به اوج خود می رسد.
  • یکی دیگر از نکات جالب در هنگا ساختن این برج این نکته بود که در اوج ساخت و ساز ، روزانه ۱۲۰۰۰ کارگر روی ساختمان کار می کردند

این ها واقعیت هایی در مورد بلندترین ساختمان جهان است. به هر حال برج خلیفه برای چه استفاده می شود؟در واقع این یک ساختمان چند منظوره است که دارای رستوران ، هتل ، آپارتمان های مسکونی ، فضای اداری است و با عرشه های مشاهده خود یک جاذبه گردشگری است.

مقالات مرتبط: