برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
خطا!! لطفا دوباره تلاش نمایید.
Loading...
در حال حاضر این پروژه شروع نشده است. اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در زمان شروع پیش فروش پروژه برای ارائه مشاوره و یا هماهنگی بازدید از پروژه در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

کف ساختمان به اندازه پی ساختمان مهم است.  کف پوش ها  مجبورند نیروهای فعالیتهای روزمره ما را تحمل کنند و در عین حال نمای زیبایی را به فضای داخلی ساختمان ببخشند.از این رو مهم است که کف پوش متنوع و بر اساس کاربرد ساختمان انتخاب شود.

کفپوش انواع مختلفی دارد که در ساخت و ساز ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، اما مواردی که در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است ، با مواردی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد بسیار متفاوت است. آنها عبارتند از: کفپوش مشمع، کفپوش لاستیکی، کفپوش چوبی پارکت، کف کاذب و کفپوش پی وی سی یا کفپوش وینیل.

5 نوع خاص کف پوش که در ساخت و ساز ساختمان استفاده می شود.

کفپوش مشمع
  • کفپوش مشمع

 مواد کفپوش مشمع مخلوطی از روغن بذر کتان، صمغ ها، رزین ها، رنگدانه ها، آرد چوب، غبار چوب پنبه و سایر مواد پر کننده است. در رول های عرض 1.8 تا 3.6 متر و ضخامت حدود 2 میلی متر تا 6 میلی متر موجود است. از ضخامت بیشتر کفپوش مشمع در مواردی استفاده می شود که در معرض سایش زیاد باشد مانند کف مغازه ها، دفاتر، بیمارستان ها و غیره. کاشی های مشمع نیز موجود است و در ساختمان ها استفاده می شود. کفپوش مشمع ضد رطوبت هم هست.

  • کفپوش لاستیکی

مواد کفپوش لاستیکی مخلوطی از لاستیک خام، مواد پرکننده (مانند الیاف ، چوب پنبه و غیره) و رنگدانه ها است. درصد کمی گوگرد برای تسریع روند جوشاندن افزوده می شود. مواد کفپوش لاستیکی یا به صورت ورق یا به صورت کاشی و در رنگهای متنوع موجود است. می توان آن را روی هر سطح صاف و خشک قرار داد. این ماده کفپوش لاستیک، از نظر ظاهری جذاب، بی صدا، بهداشتی، نسبتاً گرم و نرم است ، اما به راحتی می تواند تحت تأثیر روغن و چربی قرار گیرد. کف لاستیکی برای حمام، بیمارستان، اتاق اشعه ایکس و غیره استفاده می شود.

ویژگی های کفپوش
  • کفپوش پی وی سی یا کفپوش وینیل

کفپوش پی وی سی یا وینیل ماده ای انعطاف پذیر، نشکننده و انعطاف پذیر جامد چند لایه با خاصیت مقاومت در برابر سایش و انعطاف پذیری بالا است. اندازه های طبیعی کفپوش پی وی سی یا وینیل موجود رول هایی با عرض 1.5 متر و طول مداوم تا 20 متر است. همچنین در کاشی های 1 فوت * 1 فوت یا کاشی 2 فوت * 2 فوت موجود است. ضخامت این کفپوش می تواند بین 1.5 میلی متر تا 2 میلی متر باشد.سطح کفپوش وینیل مقاومت زیادی در برابر اسیدهای ملایم و رقیق شده، قلیایی ها، صابون ها و مواد شوینده، بنزین و غیره را نشان می دهد. اسیدهای غلیظ و قلیاها تأثیری در سطح ندارند به شرطی که بلافاصله تمیز شوند.روغن موتور خالص تغییری در کفپوش ایجاد نمی کند. اما در مورد روغن کثیف، کثیفی می تواند در کف پخش و باعث تغییر رنگ شود. هرگونه ماده شیمیایی ریخته شده روی سطح باید بلافاصله تمیز شود تا آسیب احتمالی آن به حداقل برسد.

  • کفپوش چوبی

از این کفپوش برای سالن های نمایش و تئاتر، کف سالن های بدنسازی و غیره استفاده می شود. در این کفپوش بلوک های چوبی قرار میگیرد و ضخامت آنها از 10 میلی متر بیشتر نیست. بلوک ها با الگوهای دلخواه گذاشته می شوند و با استفاده از چسب حرارتی  نصب می شوند. سپس با کمک سنجاق های پنل میخ می شوند. سر این سنجاق ها منگنه شده و بتونه ها در سوراخ ها پر می شوند. کف پارکت تخته سه لا یک پیشرفت اخیر در کف سازی است.

مقالات مرتبط: