برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
خطا!! لطفا دوباره تلاش نمایید.
Loading...
در حال حاضر این پروژه شروع نشده است. اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در زمان شروع پیش فروش پروژه برای ارائه مشاوره و یا هماهنگی بازدید از پروژه در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

بر اساس اطلاعاتی که از بانک مرکزی درباره قیمت و معاملات خانه منتشر شده در شش ماه اول سال جاری، فروردین ماه کمترین و تیر ماه بیشترین تعداد معاملات مسکن در تهران را داشته است.همچنین کمترین قیمت معاملات مسکن در فروردین و بیشترین قیمت معاملات مسکن در شهریور سال جاری بوده است .می توان گفت قیمت معاملات مسکن از ابتدای سال تا شهریور روند صعودی طی کرده و حدودا ۶۲.۹ در صد و  میزان رشد معاملات انجام شده ۱۴.۱۱ درصد بوده است.

بر اساس این اطلاعات در فروردین  ماه سال جاری ۲/۱ هزار واحد مسکونی معامله شده است و متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیربنای واحد های مسکونی تهران ۱۵ میلیون ۳۰۰ هزار تومان می باشد.از طرف میزان شاخص اجاره خانه در ماه مورد نظر در تهران و کل مناطق شهری به ترتیب ترتیب ۲۸.۷ و ۳۱ درصد افزایش داشته است.

در اردیبهشت ماه سال جاری میزان معاملات ۱۱ هزار و۲۰۰ واحد مسکونی بوده که متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیر بنای واحد مسکونی در این ماه معادل ۱۶ میلیون و ۹۷۰ هزارتومان است و شاخص اجاره بها در تهران و کلیه مناطق شهری ۲۸.۵ و ۳۱.۳ درصد  افزایش پیدا کرده است.

در خرداد ماه، سومین ماه سال جاری، ۱۰ هزار و ۸۰۰ فقره معامله صورت گرفته که قیمت فروش یک متر مربع زیر بنای واحد های مسکونی در تهران ۱۵۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان می باشدو شاخص اجاره بها در این ماه در تهران و کلیه مناطق شهری به میزان ۲۷.۶ و ۳۰.۷ درصد رشد داشته است.

قیمت و معاملات مسکن در سه ماهه دوم سال جاری در یک نگاه

ماه

تعداد معاملات قیمت هر متر مربع شاخص اجاره در تهران شاخص اجاره در کلیه مناطق شهری
تیر ۱۴۰۰۰ هزار فقره واحد مسکونی ۲۰ میلیون ۹۱۰ هزار تومان ۲۷.۶ ۳۱
مرداد ۹۰۱ هزار واحد مسکونی ۲۳ میلیون  و ۱۱۰ هزار تومان ۲۷.۴ ۳۰.۶
شهریور ۸۰۵ هزار واحد مسکونی ۲۴ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان ۲۷.۳ ۳۰.۱

بیشترین افزایش قیمت خانه در شهریور

با تحلیل این گزارش، فروردین ماه کمترین و ماه تیر بیشترین تعداد معاملات مسکن در تهران را داشته‌اند و کمترین قیمت مسکن در فروردین  و بیشترین قیمت مسکن در ماه شهریور رخ داده است که البته ماه‌های فروردین و شهریور بیشترین و کمترین افزایش شاخص اجاره خانه در تهران را به خود اختصاص  داده‌اند.کارشناسان، افزایش ساخت و ساز را شرط اصلی آرامش بازار مسکن می‌دانند.

ردیف ماه قیمت خانه تعداد معاملات
1 فروردین ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ۱.۲ هزار فقره
۲ اردیبهشت ۱۶ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان ۱۱.۳ هزار فقره
۳ خرداد ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ۱۰.۸ هزار فقره
۴ تیر ۲۰ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان ۱۴ هزار فقره
۵ مرداد ۲۳ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان ۹.۱ هزار فقره
۶ شهریور ۲۴ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان ۸.۵ هزار فقره