برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
خطا!! لطفا دوباره تلاش نمایید.
Loading...
در حال حاضر این پروژه شروع نشده است. اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در زمان شروع پیش فروش پروژه برای ارائه مشاوره و یا هماهنگی بازدید از پروژه در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

کفپوش و دیوار پوشهای مناسب آپارتمانهای کوچک

کفپوش و دیوار پوشهای مناسب آپارتمانهای کوچک چه ویژگی هایی دارد؟وقتی صحبت از کفپوش برای خانه های کوچک است ، یک چالش وجود دارد که می تواند حتی بهترین طراح داخلی را درگیر کند و آن هم انتخاب کفپوش مناسب برای فضای کوچک است.چگونه کفپوش مناسب این فضا انتخاب کنیم.انتخاب کفپوش مناسب به طوری که هم کوچک بودن خانه را پوشش دهد و هم  خانه را زیباتر نشان دهد.ما در این مقاله معیار های انتخاب  کف پوش را برای شما قرار میدهیم.

ویژگی های مناسب برای کفپوش خانه های کوچک

  • انتخاب رنگ  مناسب

رنگ می تواند تفاوت زیادی در میزان احساس فضای بزرگ یا کوچک ایجاد کند. با انعکاس نور ، کفپوش های  روشن باعث ایجاد فضای بیشتری در فضای اتاق می شوند. کفپوش هایی به شکل چوب طبیعی یک روش عالی برای ایجاد عمق زیاد خانه می باشد مخصوصا اگر دیوارهای اطراف آن رنگ روشن باشد.چون کنتراست بین کفپوش  دیوار زیاد نیست باعث می شود افراد احساس کنند فضا بزرگ است. رنگ های روشن تنها گزینه برای شما نیستند

رنگ مناسب برای کفپوش خانه

. یک تصور غلط که در انتخاب کفوش برای این فضا وجود دارد که کفپوش های چوبی را هرگز نباید در اتاق های کوچک استفاده کرد، اما اگر عاشق چوب به رنگ تیره هستید یتوانید با مبلمان و دیوار  روشن فضایی دلچسب ایجاد کنید. انتخاب شما هرچه باشد، بهتر است از کفپوش های یک رنگ در کل خانه خود استفاده کنید، به خصوص اگر با فضاهای کوچکتر سروکار دارید. یکنواختی به شما کمک می کند تا خانه مانند یک منطقه مداوم از نور و فضا پر شود.

جنس کفوش مناسب

جنس کفپوش

یکی از بهترین گزینه ها استفاده از کفپوش LVT می باشد. LVT دارای هسته کامپوزیت پلاستیکی ضد آب (WPC)  می باشد، گزینه بهتری برای فضاهای کوچک مانند آشپزخانه ها و حمام ها می باشد. این کفپوش در فضای کوچک دارای تطبیق پذیری بیشتری نسبت به چوب جامد است و همچنین در عرض تخته تا 12 اینچ  می تواند باشد.

 وقتی طول تخته های کف خانه شما بزرگ باشد ، تخته های بلند یا کوتاه می توانند به دلایل مختلف به نفع شما کار کنند. بسته به اندازه اتاق ، تخته های بلند ممکن است طول و عرض کل فضا را در بر بگیردُ، این ظاهر براق و یکنواخت می تواند به بزرگتر شدن اتاق کمک کند.نکته دیگری که تاثیر زیادی در بزرگتر شدن فضا دارد جهت نصب کفپوش می باشد.برای بزگرتر جلوه دادن اتاق یا فضای خانه کف پوش ها رابه سمت دیوار نصب کنید.

از فضای عمودی استفاده کنید

البته فضای موجود در هر اتاق فقط به کف آن محدود نمی شود. دیوارهای خالی را می توان با قفسه ها و شلف هایی که به آن آویزان کرد،باعث شود تا فضای بزرگتری احساس کنیم.

استفاده از فضای دیوار نباید محدود به کارایی باشد. پوشش دیوار روشی عالی برای افزودن زیبایی و استایل به اتاق بدون ایجاد هرج و مرج است. درج نقاشی های تکراری هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی، به هر فضایی عمق می بخشد. هماهنگی الگوی با کفپوش شما می تواند وحدتی پویا ایجاد کند که این عمق را حتی بیشتر کند.

دیوارپوش مناسب
کفپوش مناسب

انتخاب کفپوش با فرمت بزرگ

کف پوش بزرگتر چشم را فریب می دهند و یک اتاق را بزرگتر نشان می دهند ، نه کوچکتر. دلیل اصلی این امر این است که  کفپوش های بزرگ عامل “شلوغی” را کاهش می دهند ، در حالی که  کفپوش های کوچکتر ، مانند موزائیک (با خطوط نسبتاً بیشتری) ، باعث افزایش  این شلوغی و درهم ریختگی می شوند.

هرچه کفپوش های بزرگتری برای خانه خود انتخاب کنید، باعث ایجاد این حس می شود که فضای خانه شما بزرگ است. کفپوش های بزرگ در یک اتاق کوچک می توانند تأثیر یکسانی با نوارهای گسترده روی شخص داشته باشند – می توانند اتاق را بزرگتر جلوه دهند. درزهای  بیشتر به معنای کمبود فضا می باشد و بنابراین خانه را شلوغ تر نشان می دهد.

استفاده از کفپوش براق و ساده

کفپوش های براق باعث بازتاب نور می شوند و بازتاب نور  برای افراد  این حس را ایجاد می کند که اتاق بزرگ است، در حالی که  کفپوش های کاملاً مات نور را جذب می کنند.کاشی های بسیار طرح دار  باعث می شوند فضای اتاق شلوغ تر دیده شود، بنابراین اگر می خواهید  کوچک بودن فضا احساس نشود، انتخاب کفپوش های ساده و یا  طرح ظریف توصیه می شود.

کفپوش براق

مقالات مرتبط: